Hemanjiom tedavi merkezi
 1. Ana Sayfa
 2. /
 3. Hemanjiom Tedavisi
 4. /
 5. Göz Hemanjiomu Tedavisi
Damar Beni Muayene Randevusu Hemanjiom Tedavi Ücretleri

Gözde Hemanjiom Tedavisi

IDEA Klinik olarak binlerce hastamızı sağlığına kavuşturduk. Daha öncede belirttiğimiz gibi vücudun her yerinde görülme ihtimali bulunan hemanjiom belkide ilk kez karşılaşacağınız bir vakıa göz içerisinde tedavi edilmemesi halinde büyüme olacağı için kişinin Allah muhafaza kör olmasına neden olabilmektedir.

Gözde Hemanjiom

Gözde Hemanjiom Tedavisi Nasıl Yapılır?
Göz kapağının, beyaz kısımda yada arkasında ortaya çıkan vakıalara karşı anne babalar bilinçli ve dikkatli olarak çocuğunu mutlaka gözetim altında tutmalıdır. Tedavisi çok dikkatli yapılması gereken, gözde hemanjiyom vakıası bu konuda tecrübeli bir uzmandan hizmet alınmalıdır. Gözdeki damar benlerinin tedavisi yapılacak yerde aranacak diğer bir özellik ise yeterli teknolojik donanımı olmalıdır. Teknolojik donanımı olmayan yerde muayene olunduğunda “tehlikeli olabilir takip etmekte yarar var” gibi gereksiz zaman kaybına yol açacak şekilde yaklaşılabilir.

IDEA Klinik Olarak Uyguladığımız Yöntemler
Tedavi yöntemi belirlenirken hastalığın yapısına göre en etkili ve yan etkisi olmayan yöntemlerden ( lazer, radyo frekans, skleroterapi vs) biri veya birkaçı birlikte kullanılır. Aşağıda göreceğiniz resimlerdeki hastamız kliniğimizde tedaviye alınmıştır. İlk seans sonrası fotoğrafın da görüldüğü vakadan alınan cevap son derece yüz güldürücüdür.

goz-icinde-hemanjiom goz-kapagi-damar-beni gozde-hemanjiom-iyilesmesi

Göz hemanjiyomu tedavisi tehlikeli midir?
Uygun yöntemlerle ve bu konuda birikimli uzman tarafından yapıldığında tehlikesi yoktur. Görsel alandaki damar benleri fiziki rahatsızlık yanı sıra hastada sosyal yönden de sıkıntı yapabilmektedir. Özellikle ergenlik yaşlarında görselliğe çok önem verildiğinden gençler sırf görüntü sebebiyle dışarı bile çıkmak istemeyebilir. Tedaviyle kişi yeniden sosyal yaşamında rahat hareket eder hale gelmektedir.

6 Comments

Add a Comment
 1. Kızım 51gunluk göz kapağında hemanjiom oldu bir aya kadar hiçbir belirti yoktu tedavisi mumkunmu yardımcı oluemusunuZ
  Op.Dr.Eren Anğ
  Kliniğimizde hemangiom tedavisi yapmaktayız.Buyrun getirin sin çocuğunuzada yardımcı olalım.

 2. Doktor bey merhaba, 20 aylık bir kızım var ve doğarken doğum lekeleri ile dünyaya geldi buna capiller malformasyon dendi hemanjiyom değil denildi,2 aylıkken sol gözünde siyah nokta belirdi ve daha sonra yayıldı dünya göz hastanesinde doktor bu şekilde kalır yada zamanla yine nokta haline gelir dedi.şuanda yaygın bir şekilde
  gözünde siyah lekeler var,göz altı ise morluk oluşmuş gibi.
  Bu durumda ne yapmalıyız?
  Op.Dr.Eren Anğ
  Çocuğunuzu görmek isteriz.Damarsal bir lezyonsa tedavi konusunda yardımcı olabiliriz.

 3. Meraba hocam kızım 3 aylık ve sag yanağını kafatasının yarisini da kapsayan şarap lekesi ile doğdu. Merak ettiğim konu ise kızımın leke olan tarafında yani sağ gözünde kırmızı damarlanmalar var bizlerde gözüne kan gelmiş de derler. Bunun tedavisi nedir ve kaç aylıkken başlanmalıdır? Ayrıca şarap lekesi için ne zaman tedaviye başlatmalıyız?? Kimi doktor 3 yaşından sonra derken kimisi hemen diyo sizce en uygun zaman ne zaman?? Lütfen yardımcı olun ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız.
  Op. Dr. Atilla KAYA
  Hemanjioma göre beklenebilir.Hemen tedavide gerekebilir.Kliniğimizde ücretsiz muayene olur ve size en uygun yol tarif edilir.

 4. Doktor bey benim 2 Yasindaki kizimda goz kapaginin ust kisminda hemanjiom var Tedavi uygulabilcek yastami
  Op. Dr. Atilla KAYA
  Hemanjiom için 0-100 yaş arasında her yaşa tedavi uygulayabiliriz.

 5. Benim göz kapağımda varmıs tedavi gerekmediği söylenmis aileme. Büyükdce kaybolur demisler ve doktor gözümden bir sıvı almis. Suan 16 yasindayim ve bazen gözümün ağridiğini hissediyorum ayrica bir gözğm diğerine göre cok kücük. ? Bunda hemanjiomun bir etkisi bar mı ? Tedavisi nedir ? Nasıl iyileşirim?
  Op. Dr. Atilla KAYA
  Tetkiklerinizle beraber klkiniğimize geliniz.Umarım size yardımcı olabiliriz

 6. benim gözüm dogduktan sonra olmuş göz kapagım düşük sadece bebekken tedavisini olmuşum doktorum gürhan kendirogluydu suan 28 yaşındayım rahatsızın gözün çıkıntısında kemik yok çok grı oluyor neden
  Op. Dr. Atilla KAYA
  Aşağıdaki mail adresine resim gönderiniz.Ayrıca tetkikleriniz varsa onlarıda gönderiniz.Size yardımcı olalım.
  [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
[email protected]

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
[email protected]


[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder