Hemanjiom tedavi merkezi
 1. Ana Sayfa
 2. /
 3. Hemanjiom Tedavisi
 4. /
 5. Dilde Hemanjiom Nasıl Tedavi...
Damar Beni Muayene Randevusu Hemanjiom Tedavi Ücretleri

Dilde Hemanjiom Tedavisi

Genelde çocukların yüz bölgesinde görmeye alışkın olduğumuz hemanjiom insan vücudunda damar olan her yerde görülebilir. Aşağıdaki örnekte göreceğiniz gibi hatta insan dilinde bile ortaya çıkabilir. Daha önceki konularımızda göz ve karaciğerde ortaya çıkan vakıalarıda mutlaka incelemenizi öneriyoruz. Özellikle anne babalar bu hastalığa karşı bilgili olmalıdır.

Dilde Hemanjiom Riski Nedir?
Dil yapısı gereği çok hassas bir yüzeye sahip olup, gerek yemek yerken gerekse konuşurken sürekli hareket halinde olan bir organdır. Hareketleri sırasında gıdayı yönlendirirken yada sesi şekillendirirken sürekli dişlerimize sürtünür. Normalde bu hiçbir sorun teşkil etmezken, hemanjiyom olması durumunda bu küçük travmalar kanamalara sebep olabilir. “Dil yarası derin olur” atasözü misali buradan olan kanamalar ciddi sorun teşkil edebilmektedir. Çünkü çok zarif bir yapısı olduğu için dikiş atılamaz tek çare baskı uygulayarak kanamayı durdurmaktır.

Ameliyatsız Tedavi Edilmelidir?
Dildeki bu tür  tümörlerin ameliyatı da oldukça riskli ve dilde küçülmeye sebep olacağı için kişinin özellikle konuşma fonetiği değişeceğinden pek yapılmamaktadır. Ameliyatların riskli ve sorunlu olması sebebiyle dildeki tüm hemangioma problemi ameliyatsız tedavi edilmektedir. Aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz damar beni IDEA Klinikte tedavi edilmiş olup, sonuçta hiçbir belirti kalmadan düzelmiştir. Uygulama dakikalar içinde tamamlanmış ve kişi sosyal yaşamına ara vermeden sorunundan kurtulmuştur.

Ağız içindeki vakıalar bölgenin özünde de fazla kanlanması sebebiyle aşırı büyüme kapasitesine sahiptir, zamanında müdahale edilmediğinde çok ileri büyüklüklere erişebilmektedir. Kitle büyüdükçe geriye doğru uzayabilir ve hastanın yaşamını olumsuz etkileyebilir. Tüm bu sorunları yaşamamak için problem daha küçükken müdahale edilmelidir. “Bekleyelim büyürse müdahale ederiz” yaklaşımı son derece mantıksız olduğundan bu tarzda yaklaşılmamalı ve radikal düşünülmelidir.

Tüm tümörlerde olduğu gibi dil hemanjiomlarının tedavisi de bu konuda tecrübeli ellerde ve yüksek teknolojik cihazların olduğu kliniklerde ameliyatsız yöntemlerle yapılabilir.

2 Comments

Add a Comment
 1. hocam merhaba. ben 34 yaşındayım. dudağımın üst kısmında bıyık bölgemde hemanjiom var. nasıl tedavi edebilirsiniz

  1. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.tedavisini yapabiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
[email protected]

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
[email protected]


[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder