Hemanjiom tedavi merkezi
 1. Ana Sayfa
 2. /
 3. Hemanjiom Tedavisi
 4. /
 5. Hemanjiom Ameliyatı
Damar Beni Muayene Randevusu Hemanjiom Tedavi Ücretleri

Hemanjiom Ameliyatı

Patolojik tanımlamayla o bölgede bulunan damarların yoğun bir yumak yapması sonucu ortaya çıkan ve genellikle doğuştan olan bir durumdur. Tedaviye karar vermeden önce bir süre hasta izlenmelidir. Çünkü hemangioma bazı bebeklerde kendiliğinden gerilemekte bazen hiç değişmeden kalmakta bazen de büyümektedir.İzlemde gerileme varsa genellikle müdahale önerilmez ve takibe devam edilir. Büyümeden duruyorsa veya büyüyorsa bu durumda ilaç tedavisi denenir. ilaç ile gerileme sağlamadıysa veya büyümeyi durdurmadı ise o zaman daha etkili yöntemlere geçilir.

Hemanjiom Ameliyatı

Hemanjiomun farklı tedavi seçenekleri vardır,ameliyatsız yöntemler (lazer,radyo frekans,köpük, skleroterapi) ayrı başlıkta incelenecektir.

Oluşumun büyüklüğüne ve yerine göre basit olabildiği gibi çok ciddi bir ameliyatta gerekebilir.Ameliyat ile hemanjiyom olabildiğince geniş bir şekilde kesilerek alınır.Aşırı kanamalı bir ameliyat olduğu için çok miktarda kan hazır bulundurularak ameliyata girilir.Bulunduğu yere göre riski çok değişir.

Ameliyatta ile olabildiğince tamamen çıkarılmaya çalışılır ancak yoğun kanama sebebiyle sıkça geride doku kalır ve tekrarlayabilir.

Hemanjiom tedavi seçenekleri değerlendirilirken ameliyatsız uygulamalar konusunda yetkin ve tecrübeli uzmanının görüşü alınmadan ameliyata karar verilmemelidir. Çünkü  ameliyatı genellikle plastik cerrahi uzmanları yapar ancak damar cerrahları tedavi konusunda daha birikimlidir.

42 Comments

Add a Comment
 1. Mrb sol tarafta kalcamdan diz altına kadar hemanjiom uzamakta yarısını aldırdim kalanı daha çok ağrıyor ne yapmalıyım damar daralması nı yaptılar damar kapattılar hiç bir şekilde faydası olmadı kalan hemanjiom diz bölgesinde ne yapmaliyim buyutu çok büyük

  1. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim
   Doc.Dr.Onur Gürer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
[email protected]

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
[email protected]


[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder