Hemanjiom tedavi merkezi
 1. Ana Sayfa
 2. /
 3. Hemanjiom Tedavisi
 4. /
 5. Köpükle Hemanjiom Tedavisi
Damar Beni Muayene Randevusu Hemanjiom Tedavi Ücretleri

Köpükle Hemanjiom Tedavisi

Köpükle Hemanjiom TedavisiKöpükten kasıt bir ilaç olduğunu belirterek konuya devam edelim. Köpük denen kimyasal maddenin ince bir enjektör yardımı ile sorunlu bölgeye enjekte edilmesini amaçlamaktadır. Bu yöntem özellikle varis hastaları için geliştirilmiş olup, şuan dünya genelinde en çok uygulanan varis tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır.

Köpükle Hemanjiom Tedavisi Nasıl Yapılır?
Bu tür damarsal sorunların tedavisinde kullanılan kimyasal olarak tahriş edici ilacın damar yumağının içine enjeksiyonu şeklinde uygulanan bir tedavi yöntemidir. Türkiye’de ilk defa IDEA Klinik tarafından geliştirilen bu yöntemde uygun koşullarda elde edilen ilaç tümör şeklini almış damar yumağının içine daha doğrusu damarın içine enjekte edilir.

Tecrübeli Hekimler Tarafından Yapılmalı
Bu uygulama dikkat ve tecrübe gerektirir. Yetersiz kullanılması durumunda onlarca seans yapmak zorunda kalınırken gerekenden fazla laç verilmesi halinde ise geniş doku çürümeleri görülebilir. Hatta bazı vakıalarda çevresel dokularda da doku ölümleri olmaktadır. Foam tedavisi de denilen bu yöntemde hangi vakıaya hangi konsantrasyonda ve ne kadar ürün kullanılacağı çok önemlidir.

Bu yöntem tek başına kullanıldığında genellikle yetersiz kalmaktadır bu sebeple lazer, radyo frekans, İRC, termokoagülatör yöntemlerinin biri veya birkaçıyla birlikte kullanılır.

Tedavide bir diğer sorunsa hastalığın büyüklüğüdür, çok büyük vakıaların tedavisi zordur ve uzun sürebilir bu sebeple bebeğinizde damar beni fark ettinizse en kısa sürede bu konuda yetkin birilerinin fikrini almalı özellikle hafifte olsa büyüme fark etmeniz durumunda hemen tedaviye başlamalısınız.

Aslında hastaların neredeyse tamamında tek başına yeterli olmaz ve ek uygulama gerektirir. Köpüğe ek olarak en sık kullandığımız cihaz infra red koagulatür dür, gerektiğinde radyo frekans veya lazer de kullanıyoruz. Yine duruma göre köpüğe ek olarak likit skleroterapi de yapmaktayız.

Ameliyatsız Hemanjiom Tedavileri
Köpüğün ve İRC nin dışında şu uygulamalar da vardır;
Lazer; Çeşitli türleri vardır ve farklı hemanjiomlarda kullanılmaktadır.
Radyo Frekans; Cheri denilen küçük damar benlerini 1-2 dakikada tedavi etme yanı sıra büyük hemanjiomları doku derinliğinde yakmada da kullanılır.
Skleroterapi; Köpük gibi uygulanır ama ilaç köpürtülmeden enjekte edilir.
Bu uygulamaların ayrıntısı farklı sayfalarda ele alınmıştır.

En İyi Hemanjiom Tedavisi
Köpük için en iyisi denilebilir ancak yukarıda bahsedildiği gibi diğer yöntemlerle desteklenmelidir. Buradan şu sonuç çıkmaktadır; en iyisinin elde edilebilmesi için tüm bu teknolojilerin rutin kullanıldığı kliniklerden yardım alınmalıdır.

19 Comments

Add a Comment
 1. Merhabalar benim 20 aylık oğlum yanağında hemanjiomla doğdu dış taraftan çok az boynuna ilerleme oldu ama ağız içinde dil altı torbalanması oldu üst damağında,bademciklerin de ve yutak bölgesinde de oldugunu söyledi bugün gittiğimiz doktor tedavi köpük yöntemiyle olacak dedi ama bölge çok tehlikeli işlemi uygularken nefes alamayacağı için boğazından delik açacağım ve sonrasında beslenebilmesi için de midesine delik açacağım dedi ama kullanılacak bu yöntemle %100 iyileşme sağlayabiliriz diyemedi.Bir de mr çektirmemizi söyledi duruma daha net karar vereceğini söyledi.Ne yapmam gerekiyor böyle bir durumla karşılaştınız mı hiç bizim gittiğimiz Dr bu yaşta o bölgede ilk kez görüyorum dedi açıkçası tam ne yapacağını oda bilemiyor gibiydi.. yardımcı olun lüften…

  1. Dideral tedavisiNi araştırdınız mı ve uyguladınız mı ?

 2. Hemonjiom sonradan oluşabilen birşey midir ? Ben 15 gün önce dilimin sol üst kısmında bir şişlik ve belirli kızarıklıklar farkettim iki doktora göründüm birisi kitle diğeri hemonjiom olduğunu söyledi. Dilde olduğu için ameliyat olmak istemiyorum. Damarla ilgili ameliyatların çok riskli olduğu yazıyor. Bu tür ameliyatlar çok riskli midir?

  1. sonradan oluşabilir.ameliyatsız yöntemlerle tedavi ediyoruz
   Doc.Dr.Onur Gürer

 3. Hocam benim 5 yasında oglumun dudagında var rengi soldu gerileme var gibi görünüyor dudagından tamamen kaybolurmu
  Op Dr Nihat Aydın
  Gerileme varsa daha da gerilemesi beklenir

 4. Hocam Merhaba annemin karaciğer segment 2 de 62-52 mm boyutunda periferik nodüler kontrast tutulumu gösteren hemanjiom ile uyumlu lezyon görüldü. Ayrıca karaciğer segment 5 te 17-13 mm boyutunda benzer natürde ikinci bir lezyon goruldu.Bircok doktorlara başvurduk önemli bişeyin olmadığını söylediler ama içimiz rahat değil bir de sizden duyalım.

  1. karaciğer hemanjiomlarının takip edilmesi gerekir.başkent üniversitesi ile de görüşebilirsiniz

 5. Merhaba ben 1 aylıkken abim sol serce parmagımı ısırmış o günden beri parmagımda şişlik ve mor olmaya baslamis .7 ve 11yasinda iki ameliyat gecirdim ama parmagım daha kotu oldu suan 16 yaşındayım 3.ameliyatimi oldum doktorun dedigine gore once ki ameliyatimda doktor damarımın birini koparmış ve sinirleri de suanda biraz yerinde morluklar var ve hayla şışi parmagımı ful acamıyorum ve 22 sinde yine ameliyat olucam yine artarmi şişligi kalirmi ve ileride benim cocugumda olur mu

  1. 0532 463 96 82 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirim
   Doc.Dr.onur Gürer

 6. Merhaba hocam ben 37 yaşındayım kafamınsol arka tarafında şişlik oluştu yağ kistidir diye önemsemedim, ve büyüdüğünü hissettim , MR önerildi deri altı hemanjiom olduğu söylendi, ne yapmalıyım bana bu konuda yardımcı olurmusunuz.
  Op.Dr.Eren Anğ
  Kliniğimize gelirseniz ameliyatsız tedavinizi yaparız.

 7. merhaba kızım 6 yaşında sol serçe parmağında hemanjiom var doğduktan 1 hafta 10gün içerisinde küçük bir nokta şeklinde ortaya çıktı.sürekli büyüme gösteriyor,6 yıldır plastik cerrahi uzmanının tedavisi ve gözetimi altında iki kez ameliyat oldu uç nokta olduğu için tamamı alınamıyor dolaşımın bozulmaması için gerileme göstermiyor şiş durumda ve mor şişlik indiğinde içinde top gibi bir şey dolaşıyor. kızım sızladığını söylüyor tırnak ile parmağın arasında sürekli yara oluşuyor,kabuk bağlıyor arada küçük kanamalar oluyor yaradan dolayı.şiddetli ve tehlikeli hemanjiom kanaması olmadı Musatafa bey sizden neler yapmam gerektiği konusunda bilgi alabilir miyim? iyi çalışmalar
  Op. Dr. Atilla KAYA
  Merhaba,kızınızın parmağındaki hemanjiomun iyi çekilmiş fotoğrafını bize gönderirseniz size daha detaylı bilgi verebiliriz.
  Geçmiş olsun.
  WhatsApp: 0506 142 41 12

 8. Kızım özel bölge sinde var nasıl tedavi edilebilir
  Op. Dr. Atilla KAYA
  Kliniğimizde çocuğa ve çocuğun geleceğine hiçbir zarar vermeden ameliyatsız yöntemlerle tedavi imkanı vardır.Ne tür tedavi uygulayacağımıza muayeneden sonra karar verebiliriz.

 9. Merhaba 2 aylik kizim var sag kulagin arkasinda hemonjiom var dediler dogdugunda yoktu sonradan cikti cilek gibi kabarik ve gun gectikce buyuyo doktorlar suan bisey yapamayiz dedi sizce ne yapmam gerek
  Op. Dr. Atilla KAYA
  Kliniğimizde tedavi ederiz.

 10. merhaba,31 yaşımdayım 6 yaşımda sağ el ayasında şişlik hissettik ve dr gittik ameliyatla hemenjiyomu aldılar fakat tekrar yeniledi ve 30 temmuzda 4.ameliyatımı oldum.şuan sinirlere yapışmış ve her ameliyat bir öncekinden daha zor geçiyor.işaret parmağımın sinirlerinden 4 cm kadar kesmek zorunda kaldılar bu yüzden 5 6 ay kadar parmağımı hissedemeyeceğim.bu kadar ilerlemiş olmasına rağmen köpük tedavisi yapılabilir mi.bu arada sağ elimin parmak aralarından bileğime kadar uzanıyor.

  1. kliniğimizde muayene ücretsiz olup,fizik muayeneden sonra köpük ile hemanjiom tedavisi yapabiliriz.

 11. merhaba, oglum 2 aylik sag elinin ustunde hemanjiom var, elilinin ust kisminin 3te 1 ni kapliyor, henuz bi tavsiye almadim oglum bu kadar kucukken tedavi edilebilirmi acaba….
  Op. Dr. Atilla KAYA
  Aşağıdaki mail adresine bir resim gönderebilirmisiniz.
  info@atillakaya.com.tr

 12. merhaba,kızım 22 aylık kafasının arka kısmında hemanjıom var yumurta buyuklugunde nerdeyse ve 3 4 kere kanama oldu zor durduruldu doktoru beklememız gerektıgını zamanla kuculebılecegını soyledı ama kanamadan dolayı korkuyoruz artık bu yasta bu buyuklukte bı hemanjıomun tedavıyle yok olma sansı varmıdır TESEKKURLER SIMDIDEN
  Op. Dr. Atilla KAYA
  Beklemeden kliniğimize getiriniz.Tedavi edelim.

 13. Dogumda solyanagında kırmızımorbirleke vardı doktorlar 6 yaşına kadar beklememizi söyledi şuan çocuk 8 yaşında yanagında damar yumagı şeklinde hemanjiom var biz 2yıldan beri didararkullanıyoruz ve 2ay önce köpük tedavisi yapıldı ve birdegişiklik olmadı ve yanakta şişme oldu ne yapmalıyız
  Op. Dr. Atilla KAYA
  Çocuğu bize getirmelisiniz.

 14. Merhabalar.oğlumun sol kulak memesinde 2 aylıkken minik bir sivilce gibi başalayarak büyüyen bir kitle oluştu doktorumuz hemanjiom oldugunu ancak beklememiz gerektiğini zaten her sene %10 küçüleceği için bir müdahale yapılmasına şimdilik gerek olmadığını söyledi.iki gündür sağ kulak memesindede diger kulaktaki gibi hemanjiom başlangıcı oluştu.şuan oğlum 12 ay 19 günlük.benim sorum hemanjiom oluşumu ne zamana kadar devam eder ve tedavi için başlama yaşı ne zamandır.şimdiden teşekkürler
  Op.Dr.Nihat Aydın
  Biz yeni doğanları bile tedavi ediyoruz.Sizinki gerilemediği gibi büyümüş.Hemen tedavi ettirmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com


[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder