Hemanjiom tedavi merkezi
  1. Ana Sayfa
  2. /
  3. Hemanjiom Tedavisi
  4. /
  5. Köpükle Hemanjiom Tedavisi
Damar Beni Muayene Randevusu Hemanjiom Tedavi Ücretleri

Köpükle Hemanjiom Tedavisi

Köpükle Hemanjiom TedavisiKöpükten kasıt bir ilaç olduğunu belirterek konuya devam edelim. Köpük denen kimyasal maddenin ince bir enjektör yardımı ile sorunlu bölgeye enjekte edilmesini amaçlamaktadır. Bu yöntem özellikle varis hastaları için geliştirilmiş olup, şuan dünya genelinde en çok uygulanan varis tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır.

Köpükle Hemanjiom Tedavisi Nasıl Yapılır?
Bu tür damarsal sorunların tedavisinde kullanılan kimyasal olarak tahriş edici ilacın damar yumağının içine enjeksiyonu şeklinde uygulanan bir tedavi yöntemidir. Türkiye’de ilk defa IDEA Klinik tarafından geliştirilen bu yöntemde uygun koşullarda elde edilen ilaç tümör şeklini almış damar yumağının içine daha doğrusu damarın içine enjekte edilir.

Tecrübeli Hekimler Tarafından Yapılmalı
Bu uygulama dikkat ve tecrübe gerektirir. Yetersiz kullanılması durumunda onlarca seans yapmak zorunda kalınırken gerekenden fazla laç verilmesi halinde ise geniş doku çürümeleri görülebilir. Hatta bazı vakıalarda çevresel dokularda da doku ölümleri olmaktadır. Foam tedavisi de denilen bu yöntemde hangi vakıaya hangi konsantrasyonda ve ne kadar ürün kullanılacağı çok önemlidir.

Bu yöntem tek başına kullanıldığında genellikle yetersiz kalmaktadır bu sebeple lazer, radyo frekans, İRC, termokoagülatör yöntemlerinin biri veya birkaçıyla birlikte kullanılır.

Tedavide bir diğer sorunsa hastalığın büyüklüğüdür, çok büyük vakıaların tedavisi zordur ve uzun sürebilir bu sebeple bebeğinizde damar beni fark ettinizse en kısa sürede bu konuda yetkin birilerinin fikrini almalı özellikle hafifte olsa büyüme fark etmeniz durumunda hemen tedaviye başlamalısınız.

Aslında hastaların neredeyse tamamında tek başına yeterli olmaz ve ek uygulama gerektirir. Köpüğe ek olarak en sık kullandığımız cihaz infra red koagulatür dür, gerektiğinde radyo frekans veya lazer de kullanıyoruz. Yine duruma göre köpüğe ek olarak likit skleroterapi de yapmaktayız.

Ameliyatsız Hemanjiom Tedavileri
Köpüğün ve İRC nin dışında şu uygulamalar da vardır;
Lazer; Çeşitli türleri vardır ve farklı hemanjiomlarda kullanılmaktadır.
Radyo Frekans; Cheri denilen küçük damar benlerini 1-2 dakikada tedavi etme yanı sıra büyük hemanjiomları doku derinliğinde yakmada da kullanılır.
Skleroterapi; Köpük gibi uygulanır ama ilaç köpürtülmeden enjekte edilir.
Bu uygulamaların ayrıntısı farklı sayfalarda ele alınmıştır.

En İyi Hemanjiom Tedavisi
Köpük için en iyisi denilebilir ancak yukarıda bahsedildiği gibi diğer yöntemlerle desteklenmelidir. Buradan şu sonuç çıkmaktadır; en iyisinin elde edilebilmesi için tüm bu teknolojilerin rutin kullanıldığı kliniklerden yardım alınmalıdır.

21 Comments

Add a Comment
  1. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim, tedavi edebiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
info@doganiyaziakca.com

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
webmaster@doganiyaziakca.com


[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder