Hemanjiom tedavi merkezi
 1. Ana Sayfa
 2. /
 3. Hemanjiom Tedavisi
 4. /
 5. Lazerle Hemanjiom Tedavisi
Damar Beni Muayene Randevusu Hemanjiom Tedavi Ücretleri

Lazerle Hemanjiom Tedavisi

Ameliyatsız çözüm seçeneklerinden biriside lazer yöntemidir. Bir çok alanda etkinliği kanıtlanmış olan lazer ihtiyaçlara cevap verebilmektedir. Filtrelerle sınırları belirlenmiş yüksek ısı taşıyan ışığın damar yumağına uygulanması şeklinde yapılır. Daha çok yüzeysel olgularda yani derinliği çok fazla olmayan vakıalar da uygulanmaktadır.

İPL Lazer
Sadede yüzeysel kırmızı leke şeklinde olanlarda kullanılır. Lazerle hemanjiom tedavisi seanslar halinde uygulanır inatçı vakalarda 10 – 20 seans sürerken abartılı olmayan damarsal sorunlarda daha erken iyileşme sağlanır.

Vücudun her yerinde görülebilen şarap lekesi (port wien stein), gül lekesi (siper hemangioma), vücuttaki küçük kırmızı benlerin alımında da güvenle kullanılabilir.

Uygulamanın bitiminde sorunun büyüklüğü kadar yanık izi kalır. yanık izi kaçınılmazdır ancak şarap lekesine kıyasla daha az dikkat çeker.

İnfra Red Koagülatör (hemoroid lazeri)
Asıl kullanım yeri hemoroid memelerinin söndürülmesidir. Bilindiği üzere hemoroid de bir tür damar genişlemesi sorunudur. 7 mm çapında uç damar benine dokundurulduğunda 2-4 mm derine kadar haşlanarak pıhtılaşma sağlar. Yüksek ısı ile pıhtılaşan damarlar zamanla vücut tarafından yok edilir.

İRC de denilen bu cihaz genellikle tek başına değil köpük tedavisi veya skleroterapi denilen yöntemlerle kombine edilerek uygulanır. Uygulama seanslar halinde yapılır. Sıklıkla 2-4 seansta biter ancak hastalığın yapısı ve büyüklüğü seansları belirleyen en önemli faktörlerdir.

Nd YAG lazer
Daha çok açık kırmızı ve yüzeysel hemanjiyomların tedavisinde kullanılmaktadır, 2-3 seansta beklenen sonuç alınabilir.

Diğer Tedavi Yöntemleri Nelerdir?
Küçük damar benlerinde ve derin plandaki vakıalarda radyo frekans kullanılmaktadır. yüzeysel olanlar dışında en yaygın kullanılan çözüm ise skleroterapi ve köpük uygulamasıdır. Bunlar lazerden de çok yaygın kullanılmaktadır. Özellikle kabarık olanlarda bu lkimyasallarla yapılan uygulamaların başarısı diğer tüm yöntemlerden daha etkilidir. İlaçla yapılan tedaviler ayrı bir sayfada ele alınmıştır. İlaç olarak sadece dideral kullanılmaktadır.

Lazerle hemanjiom tedavi

Hemanjiom Tedavisi Ne Kadar Sürer
Yukarıda kısaca bahsedildiği gibi hastalığın çeşidi ve düzeyine göre değişir. Şarap lekesi (porto wine stein) 10-20 seans sürer seans aralarının 1-2 ay olduğunu düşünürsek 2-3 yıl sürebilir. İRC ve köpükle yapıldığında 2-4 seans sürebilir yine seansların arası 1-2 ay olduğu için bir yılı bulabilir. Chery dediğimiz küçük kırmızı nokta şeklinde olanlar 1-2 dakikada tamamen yok edilebilir. İlaçla tedavisinde kullanılan dideral genellikle 6 ay kadar devam edilir. Seyrek olarak alınan cevaba göre bir seneye uzatılır.

Tüm bu yöntemleri tabi ki çok iyidir ancak tecrübe de bunlar kadar önemlidir, hemanjiom tedavisi konusunda en fazla hasta kabul eden kurum İdea Kliniktir. Araştırmanızı doğru ve iyi yapın nerede yaptırmaya karar verirseniz verin İdea Klinik doktorlarının fikrini almadan tedaviye başlamayın. 6 şubesinde de ücretsiz muayene olabileceğiniz şubelerden size yakın olanına gidebilirsiniz.

71 Comments

Add a Comment
 1. kızım 11 yaşında dudagında hemanjiom var alt dudagının yarısını kaplamış birçok yere götürdüm ameliyat olursa bu görüntüsünü çok ararsınız dediler tedavisinin ücretini örenebilirmiyim
  Doc.Dr.Onur gÜrer
  hemanjiomlarda tedavi ücretini muayene ile belirliyoruz.muayenemiz ücretsizdir.yada 5426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilirisiniz

 2. yegenimin henüz dort haftalık ve dogustan dil altinda bebekle beraber büyüyen bi hemanjion soz konusu. küçük bi seyken öyle bir oldu ki dilini damagina yapistiriyo artık. perisan bi durumdayiz ablam cok caresiz. doktora götürdük ilac tedavisi uygulandi maalesef büyümeyi durdurmadi . nefes borosunu kapatacak Böyle giderse. lütfen bana bi sey söyleyin nasil bi tedavi uygulanabilir kimlere goturmeliyiz ablam cok uzak istanbula.
  Doc.Dr Onur Gürer
  hemanjiom tedavisi yapan merkezleri araştırıp en yakın merkeze gitmelisiniz

 3. Merhaba bnm alt dudağımda fındık büyüklüğünde kan toplanması var küçüklüğümden beri bazen kan o kadar koyulaşıyo ki siyah rengine dönüşüyo bazen hafifliyo rengi bunun lazerle tamamen gitmesi mümkün mü .
  Op Dr Nihat AYDIN
  Kliniğimizde tamamen yok edilebilir.Ancak laser mi yada başka bir yöntem mi uygulanır.Onu gördükten sonra söyleyebiliriz.

 4. Hocam gecenlerde cektiyim mr sonucu karaciğerde 35.mm hemenjo var dediler ne yapmalıym
  Op Dr Nihat AYDIN
  Orta büyüklükte bir hemangiom.6 ayda bir takibi uygundur.

 5. 3 aylik bebegimin kafasında hemanjiom mevcut ve giderek buyuyor.çocuk onkolojisine gitmemi önerdiler.ismi bile kulağa iyi gelmiyor. Beni çok endişelendiriyor ne yapmamı onerirsiniz
  Daha bebek ve 1 ay içinde nokta şeklinden yarim santime ulaştı
  Iç organlarındada olabilir mi?teşhis konurken tüm vücudunu araştırıyor musunuz?ayrıca ücretini öğrenmem mümkün mu?saglikciyim bende çok endiseleniyorum
  Op Dr Serkan Akarsu
  Kliniğimizde laserle tedavi mümkündür.Muayene ücretsizdir.Buyrun getirin size yardımcı olalım.

 6. Benim kizim 20 aylik burnunun kenarinda yarim findik buyuklugunde hemonjiom var nasil tedavi yontemi uygulayabilirsiniz
  Op Dr Nihat AYDIN
  Merhaba, kızınızın burun kenarındaki hemanjiomun iyi çekilmiş fotoğrafını bize gönderirseniz size daha detaylı bilgi verebiliriz.

 7. Merhaba 28 haftalik premature doğan oğlumun kafasının tam arkasında hemanjiom olduğunu fark ettik ve sanırım büyümekte tedavi için belli bi yasa gelmesini beklemelimiyiz şuan 65 günlük ve hastaneden taburcu oldu nasıl bir tedavi uygun olur? Tesekkurler
  Op Dr Nihat AYDIN
  Kliniğimize getirirseniz tedavi konusunda size nasıl yardımcı olabileceğimizi anlatırız.(Kliniğimizde muayene ücretsizdir)

 8. Hocam kızım 4 yasında ıkı kurek kemıgının arasında hemanjiom var 3 bucuk santım capında bugum etrafında boyle kızarıklıklar olustu anormal bır durummu kontırolunu ankara cocuk onkolojıde oluyor doktorumuzun ongordugu gıbı 6 ayda bır sadece kuculup kuculmedıgıne bakılıyor lazerı uygun gormedı doktorumuz 9 yasına kadar kendıligınden gecer dedı pekı bı kızarıklar sıkıntılı bır durumun gostergesımı
  Op.Dr.Eren Anğ
  Endişe etmeyiniz.Kliniğimize getirirseniz tedavisini yaparız.

 9. Merhabalar 8 aylık oğlumun bacak arasında kavernoz hemanjiom var.ilk aylarda hızla büyüdü suan ceviz büyüklüğünde ve fazla büyümuyor. Çocuk Cerrahisi ve plastik cerrahi bişey yapmaya gerek yok dedi.cocuk hematolojisi ilaç başlayacağız dedi. Tansiyon ilacı sanırım. Tereddütte kaldık. Sizce nasıl bir yol izlemeyiz. Yardimlariniz için şimdiden teşekkürler
  Op.Dr.Eren Anğ
  Kliniğimizde tedavi imkanı vardır.Buyrun getirin değerlendirelim.

 10. HocM kızıma lazr tedvisi uygulN dı kızım kÂfSınd tedViden sonra dâ çok şişti ve buydu aca b normal mi bu inermi lutven hocâm cevap verir seniz sevinirim
  Op. Dr. Atilla KAYA
  Laser tedavisini takip eden 4-5 günde şişmesi normal.Ancak 15-20 gün sonrada şişlik varsa başka bir tedavide eklemek gerekebilir.

 11. Bebeğimin kafasında küçük bi kırmızılık var(mercimek kadar)yalnız 2,5 aylıkken oldu doğuştan deil.fotolari var hic bisey yok.biz bebegin başında konak çok fazla diye birazda acele ettik sanırım gecsin diye tararken hafif orasi tahris oldu.zeytinyagi filanda sürmustuk ama yumuşamamış demekki ilerleyen gunlerde nokta kadardi ve buyumeye basladi.ama sonra durdu.dedigim gibi mercimek buyuklugunde kırmızı şuan. alti aylik.tamda alnının orada.hemonjiom dogustan oluyor ise bu sonra oldu.endiselenmelimiyim teşekkürler..
  Op. Dr. Atilla KAYA
  Hemangiom sonradanda olabilir.Kliniğimizde laserle tedavi ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
[email protected]

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
[email protected]


[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder